,
Message sent from:

The Team

Yr 3

Class 1
Teacher - Sadie Bowers
Support - Vicki Pamment

Class 2
Teacher - Finnley Lawrence
​Support - Emma Eady

Class 3
Teacher - Hayley Walker and Lisa Crowe

Additional support
Lisa Larman, Claire Ray, Maria Vitelli
 

Yr 4

Class 4
Teacher - Nick Dines
Support - Elaine Birchmore

Class 5
Teacher - Sarah Heath
Support - Vicky Eldon

Class 6
Teacher - Rachel Brooke
Support - Sharon Sprakes

Additional Support

Sue Harper, Kate Koger

Yr 5

Class 7
Teacher - Danielle Martin
Support - Gwen Kinzett

Class 8
Teacher - Hannah Parr
Support - Sylvia Kyan, Linda Miles

Class 9

Teacher - Rach Bell and Jacqui Collins

Support - Josie Blackmore, Lisa Harris

Additional Support

Andie Pettit

 

Yr 6

Class 10
Teacher - Gabby Lee
Support - Kate Rogan-Lyons

Class 11
Teacher - Alison Clark
​Support - Leanne Curtis

Class 12
Teacher - Diane Brereton-Ward
 

Additional Support

Sandra Rolfe, Alicia Crane, Liz Walsh

 

Nurture Team

Teacher

Jennie Casswell - SENCO 
Rhonda Clark - Nurture Mentor

Additional Teaching Support
Elaine Messer
Ruth Kinghorn

Admin Team

School Business Manager
Amanda Leung

Admin Assistant Admissions
Jayne Lawrence

Admin Assistant Attendance
Fiona Hempstead

Admin Assistant
Kathy Spindler

Site Team

Site Manager
Steve Kidby

Cleaners
Carol Farrow
Charlotte Holdstock
Josie Bedford
Rosemarie Bartier

MDA Team

Sharon Sprakes
Kathy Spindler*
Leanne Curtis
Sue Harper
Linda Miles
Teresa Burrows
Gwen Kinzett
Rosemarie Bartier

Josie Blackmore

Elaine Birchmore (supporting)
Lisa Larman (supporting)

DRA
Kate Rogan-Lyons

TBC

Servery Manager
Carol Farrow

Servery Assistant
Charlotte Holdstock

Support Team

Early Morning Club
Rhonda Clark
Alicia Crane
Kathy Spindler*
Alicia Crane

Lisa Larman (supporting)

Elaine Birchmore (supporting)

PPA Team
Liz Walsh
Sandra Rolfe
Linda Miles

Kate Koger

Andie Pettit
 

Pupil Premium Team
Sharon Sprakes
Andie Pettit
Kate Koger
Teresa Burrows

Alicia Crane

Claire Ray

Lisa Larman

X
Hit enter to search